Czy jest nowe prawo jak Leczyć zęby? - Dla dentystów

Dobry dentysta Zabrze

Wybielanie nakładkowe

Wiele osób decyduje się na usługę wybielania zębów oferowaną przez gabinet stomatologiczny w ramach stomatologii estetycznej. Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje wybielania przeprowadzane przez dentystę, a są to wybielanie gabinetowe oraz

Czy jest nowe prawo jak Leczyć zęby? - Dla dentystów Dobry dentysta Zabrze
wybielanie nakładkowe. Głównym celem wybielania zębów są cele czysto estetyczne mające poprawić wygląd naszego uzębienia. Wybielanie nakładkowe jest dłuższą, ale znacznie mniej inwazyjną metodą niż wybielanie gabinetowe. Dobry dentysta z pewnością udzieli fachowej porady i pomoże wybrać odpowiedni do naszego uzębienia rodzaj wybielania. Wybielanie metodą nakładkową polega na wykonaniu odpowiedniej formy, którą później pacjent nakłada w domu wraz z specjalną pastą wybielającą na określony przez dentystę czas. Cała procedura wybielania może trwać kilka tygodni, jednak jest to mniej inwazyjna metoda, a skutki takiego wybielania są długotrwałe. Największą zaletą tego rodzaju wybielania jest więc trwałość efektu oraz niska inwazyjność w strukturę szkliwa.


Pochodzenie słowa dentystyka

Etymologia to inaczej dziedzina językoznawstwa zajmująca się pochodzeniem danych słów w języku. Słowo stomatologia, tak samo jak wiele innych słów, posiada swoją własną etymologię, czyli pochodzenie. Stomatologia jest słowem wywodzącym się ze starożytnej greki z połączenia takich słów, jak stoma oznaczającego usta oraz logia oznaczającego naukę. Stomatologia jest więc nauką o ustach, czyli nauką o całej jamie ustnej i jej okolicach. Dentystyka z kolei wywodzi się z łaciny, w której dens oznacza ząb. Ze słów stomatologia oraz dentystyka utworzono nazwy zawodów, takie jak stomatolog oraz dentysta. Współcześnie lekarz dentysta oraz lekarz stomatolog posiadają taki sam zakres uprawnień, a nazwy te mogą być używane naprzemiennie. Wcześniej jednak dentysta posiadał mniejszy zakres wiedzy i przeprowadzania zabiegów, niż stomatolog. Od czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej nastąpiło ujednolicenie tych tytułów i obecnie osoby kończące studia dentystyczne otrzymują tytuł lekarza dentysty, który posiada takie same uprawnienia jak stomatolog.


Czym jest Digital Smile Design

Digital Smile Design, inaczej zwane Cyfrowym Projektowaniem Uśmiechu, jest specjalną usługą oferowaną przez dobry gabinet stomatologiczny. Współcześnie dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, stomatologia jest w stanie przeprowadzić wiele zabiegów bezinwazyjnie. Digital Smile Design korzysta z nowoczesnych technologii, a sama usługa polega na projektowaniu uśmiechu na podstawie fotografii. Usługa Cyfrowego Projektowania Uśmiechu pozwala na przewidzenie rezultatu planowanego leczenia stomatologicznego. Przeprowadzenie wywiadu z pacjentem oraz zapoznanie się z jego oczekiwaniami związanymi z rezultatem leczenia stomatologicznego jest istotnym elementem przeprowadzenia Cyfrowego Projektowania Uśmiechu. Pacjent bierze czynny udział w procesie projektowania idealnego uśmiechu. Skorzystanie z Digital Smile Design pozwala na szczegółowe rozplanowanie poszczególnych etapów leczenia, wszystko po to, żeby osiągnąć oczekiwany przez pacjenta rezultat. Dentysta oferujący wykonanie takiego zabiegu pogłębia jednocześnie zaufanie pacjenta do przeprowadzanych przez lekarza zabiegów.


Kto zajmuje się leczeniem wad zgryzu

Wady zgryzu mogą wystąpić w skutek wielu różnych przyczyn, w tym mogą wynikać z genetycznych uwarunkowań lub powstać przy nieodpowiednich nawykach. Wady zgryzu mogą być więc wrodzone, gdzie przyczyną najczęściej są czynniki genetyczne, lub nabyte poprzez niewłaściwe nawyki ukształtowane w ciągu pierwszych kilku lat życia dziecka. Działem stomatologii, który zajmuje się leczeniem wad zgryzu jest ortodoncja. Dentysta, który specjalizuje się w leczeniu wad zgryzu jest nazywany ortodontą, co pochodzi od nazwy konkretnej specjalizacji stomatologicznej. Wady zgryzu najczęściej leczy się za pomocą specjalnych aparatów ortodontycznych, a samo leczenie może trwać nawet do kilku lat. Gabinet stomatologiczny może specjalizować się w zabiegach dotyczących ortodoncji, zwłaszcza że jest to bardzo obszerna dziedzina stomatologii. Leczenie wad zgryzu ma na celu głównie przywrócenie właściwego funkcjonowania zgryzu, ale pełni również cele estetyczne. Poszczególne rodzaje wad zgryzu to wady pionowe, wady poziome oraz wady poprzeczne.